O Nas

Jesteśmy małą, domową hodowlą kotów rasy Ragdoll z Olsztyna. Nasze koty są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny, towarzyszą nam w codziennym życiu – nie straszne im gotowanie, sprzątanie i śpią z nami w łóżku .W prowadzenie hodowli zaangażowana jest cała rodzina (przede wszystkim nasza córka) , dzięki czemu koty są świetnie zsocjalizowane, lubią dzieci i niestraszne im zabawy z nimi. Staramy się by nasze kocięta od pierwszych chwil zaznały jak najwięcej miłości, wychowywały się w dobrych warunkach i stałym kontakcie z nami jak i dziećmi.

 

 

Wszystkie nasze koty są badane pod kątem HCM, PKD oraz FeLV i FIV i mają wyniki ujemne.

Nasza hodowla Ragdolli jest zarejestrowana w Polskim Związku Felinologicznym (PZF), pod auspicjum międzynarodowego World Cat Federation (WCF), dzięki czemu nasze rodowody są honorowane na całym świecie.

Dlaczego Ragdolle? Nazwa Ragdolle (z ang. „Szmaciane lalki”) wywodzi się stąd, iż koty tej rasy wiotczeją na rękach ukochanej osoby. Ragdolla nie da się nie kochać. Jest to wierny towarzysz życia. Ich cudowna natura PSO-KOTA sprawia , że są bardzo inteligentne, towarzyskie i spokojne. Koty te nie są agresywne, przez co są idealnymi towarzyszami życia dla dzieci, również tych z zaburzeniami. Świetnie sprawdzają się w Felinoterapii. No i nie można zapomnieć o wyglądzie: są pięknymi, dużymi kotami o niebieskich oczach. Nie są kłopotliwe z opieką, wymagają jedynie pieszczot, kochania i dobrego traktowania.

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzania nas!